Cztery niezmienne Boże prawa

Jest wiele praw, które rządzą Bożym stworzeniem, ale kilka z nich ma szczególne znaczenie
w posłudze Odnawiania Fundamentów.

Prawo siania i żniwa. Uprawianie ogrodu może sprawiać wiele radości, a nawet samo oczekiwanie na wyniki naszej pracy. Jeśli siejemy nasionka pomidora, spodziewamy się zbioru pomidorów. Bóg tak zrządził, że każde ziarno wysiane do żyznej gleby, powinno wydać owoc w swoim rodzaju. Zasada siania i żniwa ma zastosowanie także w naszym życiu, w naszych relacjach z bliskimi oraz z Bogiem. W każdych okolicznościach możemy wysiewać pozytywne lub negatywne ziarna.

Prawo pomnożenia. Bóg zaplanował, żebyśmy byli owocni i pomnażali się w każdej sferze.
Bóg jest Bogiem pomnożenia, czy to dotyczy dzieci, owoców, czy warzyw.  Niestety, często mamy większą wiarę odnośnie negatywnych nasion niż pozytywnych.  Poddawanie się strachowi i uleganie troskom powoduje, że spodziewamy się złych rzeczy, a to sprawia,
że żniwo negatywnego zasiewu jest większe niż dobre żniwo. Nieboże przekonania mnożą
złe nasiona. Jak możemy zatrzymać negatywny zasiew, a zwiększyć ilość dobrych nasion? Poprzez odnawianie umysłu Bożymi przekonaniami, które są nośnikami Jego prawdy.

Prawo upływu czasu. Wydanie owocu z każdego rodzaju ziarna wymaga czasu. Ludzka ciąża trwa około dziewięciu miesięcy, natomiast słonia dwa lata. Bóg ustanowił rytm, cykl
i upływ czasu — czynniki potrzebne do wydania każdego owocu. Kiedy zamieniamy nasze grzeszne przekonania na Boże, musi upłynąć pewien okres, zanim zobaczymy dowody nowego żniwa.
Innymi słowy, musimy mieć czas na przyswojenie nowego sposobu myślenia. W miarę ukorzeniania się w nas Bożego ziarna na lepsze zmieniają się rzeczy i relacje
w naszym życiu.

Prawo wiary sercem. To, w co wierzymy w sercu, kształtuje naszą rzeczywistość. Nasze przekonania mają wpływ na nasze modlitwy, a także na odpowiedzi, które otrzymujemy.
W gruncie rzeczy z naszych ust wychodzi to, co jest w naszym sercu. Zatem życiowe zranienia, które mają negatywny wpływ na nasze serca, wypływają pod postacią naszych fałszywych przekonań. Prawo wiary sercem możemy zastosować w rozwijaniu Bożych błogosławieństw i obietnic.

Fragmenty Pisma Świętego: List do Galacjan 6, 7-8; Ew. Marka 4, 20; Ks. Rodzaju 8, 22;
Ew. Marka 11, 23-24.Powrót

 

Make a free website with Yola