HistoriaOdnawianie Fundamentów narodziło się w sercu Boga Ojca, który pragnie, aby życie Jego dzieci było obfite i pełne radości! Kiedy nasz kochający Ojciec prowadził Betsy i Chestera przez proces uzdrowienia, zachęcał ich jednocześnie do powołania służby, dzięki której będą mogli dzielić się z innymi Bożym sercem i Jego uzdrawiającym dotykiem.

W 1992 r. Kylstrowie założyli Proclaiming His Word Ministries — niedochodową organizację, która w następnych latach uzyskała rozgłos jako Służba Odnawiania Fundamentów. W tym czasie powstało też wiele materiałów nauczających, a przede wszystkim napisali przełomową książkę Restoring the Foundations: An Integrated Approach to Biblical Healing (Zintegrowane podejście do biblijnej służby uzdrawiania). W roku 2000 zespół ich współpracowników liczył szesnaście osób: trenerów, osób posługujących OF oraz pracowników biurowych.

Osiem lat później powołano Healing House Network (Sieć Domów Uzdrowienia), która skupia trenerów oraz wykwalifikowane zespoły posługujące OF z całego świata. Centrala Sieci Domów Uzdrowienia m.in. udziela informacji, gdzie i przez jaki zespół można przyjąć posługę dla małżeństw oraz osób indywidualnych. Profesjonalni trenerzy zapewniają szkolenia, trening i opiekę tym wszystkim, którzy pragną włączyć się w dzieło uzdrowienia ciała Chrystusa.

Następnym krokiem był zakup zespołu hotelowego Echo Mountain Inn
w Hendersonville, w przepięknej okolicy Blue Ridge Mountains w Północnej Karolinie. Hotel, wraz z dwoma innymi budynkami, stał się siedzibą Proclaiming His Word Ministries
, a także nowopowstałego Międzynarodowego Centrum Treningowego Odnawiania Fundamentów i od czerwca 2004 roku jest dowodem troski Pana i Jego zaopatrzenia.

Przez następne lata zespół Restoring the Foundations International pracuje nad kompleksowym programem szkoleniowym, który obecnie jest realizowany poprzez półroczną stacjonarną szkołę OF, różnotematyczne seminaria, warsztaty, konferencje oraz specjalistyczne kursy dla zaawansowanych — wszystko po to, by przygotować innych do prowadzenia posługi OF.

Odnawianie Fundamentów jest autorskim programem Chestera i Betsy Kylstrów realizowanym w ramach Międzynarodowej Służby Odnawiania Fundamentów.


 

 

 

Make a free website with Yola