Przyjmowanie na własność

Wszystko, czego potrzebujemy, zostało nam zapewnione przez śmierć Jezusa na krzyżu, Jego pogrzeb i zmartwychwstanie. Ale czy potrafimy korzystać z tych zasobów? Co zrobić, żeby stały się rzeczywistością naszego życia? — przyjąć przez wiarę!

Zbawienie przyjmujemy przez wiarę. Fizyczne uzdrowienie przyjmujemy przez wiarę. Wszelkie Boże zaopatrzenie dla naszego życia przyjmujemy przez wiarę. Nasza wiara nie opiera się na emocjach ani na jakiejś przesadnej reklamie, ale na Bożej wierności. Nasza wiara opiera się na prawdzie, że Jezus dotrzymuje swoich obietnic, jeśli my spełniamy warunki.

Doświadczamy ogromnej radości w czasie posługi, gdy widzimy, jak Boże zaopatrzenie przejawia się w Jego uwolnieniu i uzdrowieniu.

  • Jeśli zdejmujemy przekleństwa, to dlatego, że Jezus stał się za nas przekleństwem — stosujemy prawdę, że przekleństwa nie mają prawa działać w naszym życiu.
  • Kiedy rozprawiamy się z niebożym systemem myślenia, patrzymy na Niego i na prawdę płynąca z Jego krzyża;
  • a kiedy modlimy się o emocjonalne uzdrowienie, przynosimy nasze zranienia do Jezusa, który (już dawno temu) poniósł na krzyż nasze cierpienia, smutki i ból.
  • Zrywając uścisk demonów nad naszym życiem, tylko dodajemy kolejne zwycięstwo do tego, które Jezus odniósł na krzyżu.

Bóg pragnie, abyśmy przyjmowali na własność i stosowali rzeczywistość krzyża.

 

Fragmenty Pisma Świętego: List do hebrajczyków 11, 6.


 

Powrót

 

Make a free website with Yola